Książki na które czekamy [zima 2016]

wtorek, stycznia 12, 2016

ciekawe książki dla dzieci

Zima nas w tym roku nie rozpieszcza. Co prawda troszkę śniegu spadło ale już po dwóch dniach mamy za oknem szarugę i pluchę. I jeszcze szybko zapadający zmrok. Taka aura nie sprzyja spędzaniu dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, za to jest świetna do wszelkiej aktywności domowej. Nasze dzieciaki (i my) jesteśmy frikami książkowymi i już przebieramy nogami (no dobra głównie ja) na pojawiające się zapowiedzi książkowych tytułów dla dzieci. Część z nich jest mi znana, część po prostu zapowiada się ciekawie. Są też w zestawieniu pozycje, które musimy mieć.

recenzja książka o rety! przyroda
O rety! Przyroda ogromna książka Tomasza Samojlika wydana przez Multico. Po prostu trzeba ją mieć na półce z książkami. Książka to 96 stron, 42 rozkładówki przedstawiające różne zakątki naszej rodzimej przyrody i toczące się w nich życie zwierząt. W książce znajdziemy las, łąkę, jezioro, góry, jaskienie i inne ciekawe zakątki. Poznamy mieszkańców podziemnych tuneli i podwodnego dna. Piękne ilustracje i tyle wartościowych faktów i wiedzy przekazanej w niezwykle przystępny sposób. Książkę nożna nabyć tutaj.

książka mój cień dla dzieci

Kolejna pozycja to Mój cień napisana i zilustrowana przez Mellanie Rutten, wydana przez Wydawnictwo Wytwórnia. Tylko spójrzcie na ilustracje, uwielbiam taką kreskę. Dodatkowo przedstawiona historia jest mądra i skłania do dyskusji na ważne tematy: o dorastaniu i opuszczeniu gniazda rodzinnego. Książkę można kupić tutaj.

Wilga Domy Carson Ellis
Domy (wyd. Wilga) z ilustracjami Ellis Carson to książka obrazkowa, z minimalną ilością tekstu. Na pięknych ilustracjach autorka przedstawia różne rodzaje domów. Znajdziemy tu dom na drzewie, pałac i zwykłe mieszkanie, ale również dom rycerzy mieszkających w morskich głębinach i jeżdżących na konikach morskich. Czekam na tę pozycję z niecierpliwością. Do nabycia tutaj.

nowość co kryje las?

Co kryje las? (wyd. Tatarak) autorstwa Ainy Bestard. Bardzo oszczędna w słowa i ilustracje książka o zjawiskach pogodowych. Poza pięknymi ilustracjami elementem książki są filtry - magiczne szkła powiększające, które nakłada się na strony książki i odkrywa świat lasu. Bardzo ciekawa propozycja. Więcej informacji o książce można znaleźć tutajŹródło zdjęć.

fach, że ach! wydawnictwo bajka

Fach, że ach! Wyd. Bajka. 72 stronicowa książka z tekstem Silvie Sanža i ilustracjami Milan Starý, o przeróżnych profesjach, zawodach i zajęciach. W książce zobrazowano pracę ponad 300 profesji, niektóre z nich zostały krótko scharakteryzowane. Książka jest bardzo ciekawie przedstawiona. Na poszczególnych ilustracjach przenosimy się w miejsca, w których pracują ludzie i poznajemy osoby pełniące określone funkcje, zawody. Odwiedzamy redakcję gazety, dworzec kolejowy, plan filmowy. Fajna propozycja dla małych ciekawskich. Na stronie wydawnictwa można zajrzeć do środka książki. Można kupić tutaj.

Mała encyklopedia domowych potworów nowość książkowa

Mała encyklopedia domowych potworówStanislav Marijanovic (wyd. Nasza Księgarnia) to wznowienie druku wydanej w 2003 książki o potworach zamieszkujących pod naszym dachem. Nie chodzi tu o pająki czy mrówki, o nie to coś znacznie bardziej poważnego. Na kartach książki poznamy Leniuchello, Słowotoczka Niepohamowanego czy Narzekadera. U każdego z nas mieszka któryś z przedstawionych w książce potworów, teraz został on sklasyfikowany i nazwany. Ciekawa pozycja z fajnymi ilustracjami. Do nabycia tutaj.

Europa. podróże małe i duże książka dla dzieci o europie

Europa. Podróże małe i duże wyd. Debit. Zapowiada się ciekawie chociażby przez walor edukacyjny przemycony w czasie zabawy. Do kupienia tutaj.


tata książka recenzja dwie siostry

Tata, książka wydana przez wydawnictwo Dwie Siostry. Autorem jest Tellegen Toon, holenderski pisarz wielokrotnie nagradzany, a ilustracje stworzyła Rotraut Susanne Berner, która zasłynęła jako twórczyni serii o ulicy Czerwśniowej. Książkę nabędziemy na pewno, chociażby ze względu na fakt, że pięknie w niej opisano relację ojca i syna, a książek o tej tematyce nie jest wiele. Do nabycia tutaj.

W sezonie zimowym fajnie jest też sięgnąć po książki aktywizujące. Takie, które można wyciągnąć wieczorem przygotowując kolację i zająć dziecko chwilą intelektualnej rozkminy, lub wspólnie z dzieckiem stworzyć coś ciekawego. Mimo, że w naszym domu mamy takich pozycji dużo, wyszukałam trzy interesujące tytuły, które chętnie nabędziemy.


labirynty dla dzieci książka

Absolutnie fantastyczne labirynty to kolejny absolutny must have tej zimy. Książka w orginale wydana przez wyd. Usborne, które uwielbiam, teraz również w Polsce. W książce znajdziemy ponad 100 wspaniałych labiryntów o różnym stopniu trudności. Mój prawie trzylatek lubi labirynty więc z pewnością te również zagoszczą na naszych półkach. Więcej o pozycji tutaj.

książka malowanie dla dzieci kreatywna

Czary-mary paluszkami autorstwa Doroty Krassowskiej (wyd. Skrzat) to książka aktywizująca dla dzieci. Z opisu wynika, że zadaniem dzieci jest wykonanie obrazka poprzez odbicie pomalowanej dłoni lub paluszków, a następnie dokończenie dzieła wykorzystując kredki i flamastry. Świetny pomysł na spędzenie z dzieckiem czasu, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na wymyślanie zabaw, bądź po prostu brak im kreatywności w tym zakresie. Ja książkę nabędę tym bardziej, że ma bardzo atrakcyjną cenę. Do kupienia tutaj.


Bieguny naklejki dla dzieci
Bieguny i ich zwykli - niezwykli mieszkańcy (wyd. Widnokrąg) z tekstami Michała Kozińskiego i wspaniałymi ilustracjami Justyny Styszyńskiej. To druga książka o zwierzętach świata z kreatywnymi naklejkami wielokrotnego użytku. Tym razem książka o zwierzętach zamieszkujących Arktykę i Antarktydę, z krótkimi opisami zwierząt i czterema stronami naklejek. Są to jednak naklejki inne niż wszystkie. Mamy do wyboru poszczególne elementy zwierząt, z których dziecko może stworzyć realne zwierzę, bądź puścić wodzę fantazji i wykleić co tylko mu wyobraźnia podsunie. Mamy pierwszą książkę z tej serii (Las i jego zwykli - niezwykli mieszkańcy) i bardzo dobrze się u nas sprawdza. Książka do nabycia tutaj.
W marcu pojawi się też trzecia pozycja z serii Łąka.

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Flickr Images

Pinterest

Chcesz się z nami skontaktować zapraszamy do pisania na Facebook lub kontaktu drogą mailową: sarazlotkowska@gmail.com

Subscribe