Książki na które czekamy [wiosna 2016]

poniedziałek, marca 21, 2016

książki dla dzieci przegląd

Jeszcze pachną drukiem książki (ba niektóre nie zdążyły nawet zjechać z taśmy drukarskiej), o których pisałam w zimowych zapowiedziach (Książki na które czekamy [zima 2016]), a już wydawnictwa kuszą nowymi, ciekawymi tytułami. Nie ukrywam, jestem frikiem książkowym nie mogłam więc przejść obojętnie obok kuszących okładek. Zrobiłam research, pogrzebałam i przedstawiam kolejne zapowiedzi książkowe, które nas zaciekawiły. 

Uwaga zaglądasz na własną odpowiedzialność. Nam książki każdego miesiąca nadszarpują budżet, pamiętaj, że Tobie też to może grozić ;)


DLA NAJMŁODSZYCH


książka o rybach

Swimmy, Leo Lionni, Wyd. Tatarak. Mamy już książkę tego autora o kameleonie (Własny kolor, o którym możecie przeczytać tutaj) i cieszy się ciągłym zainteresowaniem dzieciaków. Przedstawiana zapowiedź jest w podobnym klimacie, ilustracje są charakterystyczne dla tego autora. Wygląda zachęcająco. Więcej o książce możecie przeczytać na stronie wydawnictwa, z której pochodzą wykorzystane zdjęcia. Książka do nabycia tutaj.

blog zabawki dla dzieci

Mała duża historia o jutrze, Réka Király, Wyd. Dreams. Czy oglądając ilustracje ktoś ma wątpliwości, że to książka po którą warto sięgnąć? Ja wyciągam zaskórniaki i kupuję tutaj. (Źródło zdjęć).


blog o książkach dziecięcych

Koala nie pozwala, Rafał Witek, ilustracje: Emilia Dziubak, Wyd. Bajka. Ciekawa, rymowana prosta książka o koali. Ilustracje piękne jak to u Emilii Dziubak. Na stronie wydawnictwa można zajrzeć do środka. Dostępna w sprzedaży tutaj.


blog parentingowy książki


Myszka, Dorota Gellner, ilustracje: Dobrosława Rurańska, Wyd. Bajka. Kartonowa książka z rymowanymi tekstami o uczuciach. Czasem brakuje nam słów, pomysłów jak nazwać uczucia szargające dzieckiem, myślę że taka pozycja pozwoli uświadomić dziecku, że każdy z nas miewa nastroje. Dodatkowo książka z oryginalnymi ilustracjami, gdzie każde uczucie przedstawione jest w innym odcieniu. Wpisuję na listę do kupienia (tutaj). 


książka dla 3 latka

Samo Dzielny lepiej wie i Samo Dzielny wstaje sam, Zofia Stanecka, ilustracje: Tomasz Samojlik, Wyd. Egmont. Książki poruszające sprawy ważne dla 3-latków. Wyglądają interesująco. I oczywiście ilustracje Pana Samojlika, które uwielbiamy. Możecie nabyć tutaj.


książki dla dzieci fajne
Zając w restauracji, Pająk na wakacjach, Kret podróżnik, Agnieszka Frączek, ilustracje: Monika Filipina, Wyd. Zielona Sowa to zapowiedź książek dla najmłodszych. Wyglądają bardzo ciekawie a nazwisko autorki daje pewność, że rymowany tekst będzie się podobał najmłodszym. Do kupienia tutaj, tutajtutaj.


książka kartonowa ciekawa dla dzieci

Kto zjadł biedronkę? Hector Dexet, Wyd. Mamania. To propozycja dla najmłodszych czytelników. Z projektu okładki można się domyślić, że jest to książka z dziurką. Bardzo kolorowa. Ciekawa jestem co znajduje się w środku. Do nabycia tutaj.


dźwiękonaśladowcze wyrazy kontrastowe obrazki

RAZ dwa trzy - patrzymy, Raz DWA trzy - słyszymy, Raz dwa TRZY - mówimy, Wyd. Widnokrąg. To seria książek dla najmłodszych dostosowana do wieku i rozwoju dziecka. Książka patrzymy to kartonówka z kontrastowymi ilustracjami, które pozwalają na rozwój wzroku. Książka słyszymy jest pełna wyrazów dźwiękonaśladowczych, a mówimy zapoznaje 2-3 latki z wyrazami niezbędnymi w codziennym życiu. Bardzo jestem ciekawa co znajduje się w środku, ale niestety muszę poczekać, bo książki będą dostępne w sprzedaży za jakiś czas. 


książka ilustrowana dla dzieci wiersze

Gdybym tak był...Kinga Grabowska-Bednarz, Wyd. Wilga. Wierszowane teksty o tym co by było, gdybyśmy zmienili się w zwierzę, np. mrówkę czy świnkę. Książka ma fajne ilustracje. Do nabycia tutaj.ZE SZCZYPTĄ EDUKACJI


matematyka dla dzieci zadania


Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny, ilustracje: Katarzyna Kołodziej, Wyd. Nasza Księgarnia. Kiedyś już wspominałam, że edukacja matematyczna jest bardzo ważna, nawet dla umysłu humanistycznego. To po prostu rozwija. A taka propozycja wydaje się być ciekawym źródłem inspiracji o tym jak pokazać dziecku czym jest matematyka. Można zakupić tutaj.


mapy geografia dla dzieci

Znam taki kraj, którego ty nie znasz..., Martina Badstuber, Wyd. Prószyński i S-ka. Wygląda na świetny przewodnik po krajach świata, przedstawiony w sposób, który zainteresuje najmłodszych. Na obcojęzycznych forach ma bardzo dobre opinie. Fajna pozycja do kupienia tutaj. (Źródło zdjęć).


książka o eksperymentach chemii

Eksperymentuj z Dzieckiem. 30 niesamowitych eksperymentów dla młodych odkrywców, Jarosław Wasilewski, Wyd. Sierra Madre. Pozycja dla dzieci w wieku 4-9 lat. Póki co trudno znaleźć o tej książce więcej informacji, ale opis na stronie mnie zachęcił. Wydaje się fajną inspiracją dla rodziców na to jak wprowadzić dziecko w świat nauki.


książka o demokracji


Co to jest właściwie demokracja, Equipo Plantel, ilustracje: Marta Pina, Wyd. Tako. Ta pozycja pojawi się dopiero 1 maja, ale jak tylko zobaczyłam jak jest przedstawiony temat, co by nie mówić trudny do wytłumaczenia dziecku, wiem że musimy ją nabyć. Uwielbiam takie grafiki. Wydawnictwo zdradza również, że ukaże się książka Oto jest dyktatura, jestem jej równie ciekawa.

encyklopedia o morzu

Morze, Ricardo Henriques, ilustracje: André Letria, Wyd. Tako. Ciekawie przedstawione historie, pojęcia i zagadnienia związane z morzem. To forma encyklopedii o morzu tylko przedstawiona w bardziej przystępnej i interesującej postaci. Wygląda na ciekawą pozycję. Można zakupić np. tutaj.


ZASKAKUJĄCEKsiążka o czasie

Historia ślimaka, który odkrył znaczenie powolnościLuis Sepúlveda, Wyd. Oficyna Literacka Noir Sur Blanc. Z opisu na stronie wydawnictwa wynika, że to książka o pośpiechu, ale też o pamięci czasu przeszłego i jego wydarzeniach. Mnie taka tematyka przekonuje, ciekawa jestem co znajdziemy w środku. 


blog ksiażki dla dzieci

Dzieci korzeni, Sibylle von Olfers, Wyd. Przygotowalnia. Ta pozycja to klasyka niemieckiej literatury. Piękna, barwna historia o małych ludkach mieszkających pod ziemią. To opowieść o zmianach zachodzących w przyrodzie. Wydawca deklaruje, że książka jest bardzo ładnie wydana na wysokiej jakości papierze i w twardej oprawie. Premiera pierwszego dnia wiosny dostępna tutaj.

książka o robotach


Roboty, Paweł Kłudkiewicz, Wyd. Babaryba. Zapowiada się hit, na fanpage wydawnictwa są zdjęcia rozkładówek i naprawdę robią wrażenie. Czekamy z ciekawością i niecierpliwością. Książka dostępna tutaj.

Encyklopedia obrazkowa dla dzieci
W domu, w dziczy, na ulicy, Fiep Westendorp, Wyd. Dwie Siostry. Na stronie wydawnictwa możemy przeczytać, że jest to rozbrykany słownik obrazkowy. Popatrzcie tylko na te ilustracje, mnie przekonują i już chciałabym tą książkę mieć. Równie zainteresowani mogą nabyć tutaj.


O.G.R.Ó.D książka

O.G.R.Ó.D. Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze, Ewa Kołaczyńska, ilustracje: Adam Wójcicki, Wyd. Dwie Siostry. Jesteście ciekawi jak mogą wyglądać ogrody? W tej książce znajdziecie ich aż 42, w tym tak zaskakujące jak latający, podwodny czy kosmiczny. Przegląd ogrodów z całego świata do zobaczenia w jednej książce. Lubię tą serię książek i jestem przekonana, że ta pozycja też nas nie zawiedzie. Dostępna tutaj.


książka dla dzieci blog

Płetwal Błękitny, Jenni Desmond, Wyd. Łajka. Wow no to jest coś pięknego. Super ilustracje, zachowane proporcje wielkości wieloryba do pojawiających się obiektów. Piękna i do tego przemycająca mnóstwo informacji o życiu i zwyczajach największego ssaka żyjącego na ziemi.Po przejrzeniu interesujących nas nowości stwierdzam, że powinnam zaciągnąć niezły kredyt na sfinansowanie ich zakupu. 

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Flickr Images

Pinterest

Chcesz się z nami skontaktować zapraszamy do pisania na Facebook lub kontaktu drogą mailową: sarazlotkowska@gmail.com

Subscribe