Książki, na które czekamy [lato 2016]

czwartek, lipca 28, 2016


Lato, lato a wydawnictwa nie przestają pracować nad cudownymi nowościami i kuszą. Matka musi być na bieżąco więc i Wy skorzystajcie. Jak już wrócicie z wakacyjnych wojaży może zechcecie uzupełnić półkę z książeczkami i zestawienie będzie jak znalazł. O wcześniejszych nowościach możecie przeczytać na blogu (zima 2016 i wiosna 2016).DLA NAJMŁODSZYCH


Pucio uczy się mówić 

Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Marta Galewska-Kustra 

(Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Książka dla najmłodszych dzieci pomagająca w nauce wyrazów dźwiękonaśladowczych. Książka jest kartonowa, ilustracje są proste dostosowane do percepcji najmłodszego czytelnika. Wygląda bardzo interesująco, ciekawa jestem czy ma szansę stać się alternatywą dla popularnej Księgi dźwięków. Do kupienia tutaj.


Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa

Jan Kallwejt 
(Wydawnictwo Nasza Księgarnia)


Książka dla najmłodszych do pokazywania, odszukiwania i opowiadania. Książka to 14 rozkładówek, które mają zaciekawić malucha i wzbudzić w nim zainteresowanie otaczającym światem. Pozycje tego typu są fantastyczne do wprowadzania nowego słownictwa, nauki kolorów, wprowadzania pojęć duży, mały, większy, mniejszy, itd. Książka już dostępna w sprzedaży np. tutaj.


DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Uwaga wilk! I inne bajki Ezopa

Cristóbal Joannon 
przekład i ilustracje: Agata Raczyńska 
(Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Bajek Ezopa nie można nie mieć w domu. Ja niestety nie kupiłam wydania, które bardzo mi się podobało i teraz poszukuję innego, które by mnie urzekło graficznie. Ciekawa jestem jakie ilustracje znajdę w środku. Jak tylko książka pojawi się w lokalnym sklepie zajrzę do środka. Książka będzie dostępna w sprzedaży od września.

Podróż dookoła świata. 


Północ–południe. Wschód–zachód 

Nikola Kucharska 
(Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Książka o podróży w obrębie mapy. Tym razem podróżnicy zwiedzają różne zakątki świata. Książka ma formę harmonijki, co ułatwia śledzenie historii jej bohaterów. Zapowiada się intrygująco. Ciekawa jestem tej pozycji. Do kupienia tutaj.


Ale jazda! Historia samochodu 

Oldřich Růžička 
ilustracje: Tomáš Pernický, 
Kateřina Makaloušová 
(Wydawnictwo Bajka)


Fajna pozycja dla małych fanów motoryzacji i dzieci wciąż zadających pytania dlaczego? Oryginalne ilustracje i ciekawe teksty przekazujące wiedzę. Książka dostępna tutaj.


Rok w przedszkolu 

Przemysław Liput 
(Wydawnictwo Nasza Księgarnia)


Po sukcesie absolutnie fantastycznej pozycji Rok w Lesie czas na Rok w przedszkolu. Książka oparta na tych samych zasadach - poznajemy bohaterów i miesiąc po miesiącu obserwujemy co robią, jak spędzają czas, tym razem w czasie zajęć i uroczystości przedszkolnych. Książka szczególnie przydatna dla rodziców nowych przedszkolaków (czyli ja). Ilustracje pomogą wytłumaczyć na czym polega przebywanie w przedszkolu, jakie zasady w nim obowiązują i jak dzieci spędzają czas. Ciekawa jestem strony graficznej tej pozycji, bo o ile wspomniany już Rok w lesie nas urzekł o tyle jeszcze wcześniej wydany Rok w mieście zawiódł pod względem graficznym. Po tę pozycję sięgniemy na pewno. Książkę możecie nabyć np. tutaj.

Moc kłopotów wytwórnik 


Iwona Chmielewska 
(Wydawnictwo Wytwórnia)


Książki tej autorki są niezwykle kreatywne. Czytaliśmy książkę W kieszonce i mimo skromnych i bladych ilustracji była ona wciągająca i zaskakująca, a dziecku uświadamiała, że to co widzimy nie musi być tym co nam się wydaje, że widzimy. To kolejna pozycja pobudzająca kreatywność, w której ilustracje są wykonane przy wykorzystaniu jednego kształtu. Musimy po nią sięgnąć. Książka dostępna tutaj.

Botanicum 

Kathy Willis 
ilustracje Katie Scott 
(Wydawnictwo Dwie Siostry)
Po ogromnym sukcesie Animalium, czyli muzeum zwierząt czas na świat roślin. To z pewnością pozycja, którą warto mieć na półce. Książka wprowadza w systematykę roślin, wyjaśnia podstawowe fakty i zależności. Dowiecie się z niej skąd się wzięły rośliny, jak wyrósł pierwszy las, jak rośliny przystosowywały się do życia w różnych, często skrajnych warunkach środowiska itd.

AKTYWIZUJĄCE

Atlas Polski i Atlas Świata z naklejkami i plakatem

 (Wydawnictwo Wilga)
Bardzo lubimy tego typu pozycje. Starszak ma dwie książki z mapami (z naklejkami i kolorowankę) i chętnie do nich sięga. W książce z naklejkami rysował trasę, którą pokonamy podróżując do Wiednia (możecie o tym przeczytać tutaj i tutaj), aktualnie kreśli szlaki wakacyjnych wojaży. Ciekawa jestem co znajdziemy w środku tych pozycji. Książki w bardzo dobrej cenie do nabycia tutaj.

Czarno na białym zeszyt ćwiczeń


(Wydawnictwo Wilga)
To pozycja aktywizująca dla dzieci, znajdują się w niej zadania wymagające kolorowania, wycinania, składania, jak również gry i zabawy. Uwielbiam tego typu książki, a ta wygląda intrygująco, no i ma aż 70 zadań do wykonania. Nie wiem tylko czy zadania będą miały poziom zrozumiały dla 3-latka. Książka może się świetnie sprawdzić w drodze na wakacje, albo w restauracji w czasie oczekiwania na zamówienie, do nabycia tutaj.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. "Atlas Polski z naklejkami" to coś dla nas :)
    U nas lato stało się czasem odkrywania książek wydanych kilka lat temu, mamy więcej czasu, więc buszujemy po księgarniach i wyszukujemy prawdziwe perełki:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że mam czytelników zainteresowanych wartościową literaturą. Nas atlas też bardzo interesuje. Co do starszych książek to polecam korzystanie z bibliotek, nie wiem gdzie mieszkacie ale nawet w małych miejscowościach są biblioteki, w których można znaleźć bardzo fajne książki wydane kilka lat temu.

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Flickr Images

Pinterest

Chcesz się z nami skontaktować zapraszamy do pisania na Facebook lub kontaktu drogą mailową: sarazlotkowska@gmail.com

Subscribe